Dashuri apo spiunazh? Sali Berisha e rrëfeu, por si quhej grekja e lidhur me Edi Ramën?

PropellerAds

Sali Berisha ka hapur një histori të vjetër, teksa ishte mysafir në “Opinion” në TV Klan. Gazetarët e pyesin pse i drejtohet Edi Ramës shpesh në greqisht dhe ai nuk ngurron të rrëfejë një ndodhi, të cilën tha që e tregoi për herë të parë.

Sipas Berishës, Edi Rama emigroi, pasi ka qenë i lidhur me një greke. Teksualisht, Berisha tha:

“Ka qenë një diplomate. Dhe shërbimet informative e ndiqnin, Ramën dhe greken. Ai shkoi me të në Paris. Tani se cila ishte lidhja, domethënë, ishte lidhje erotike apo ishte lidhje pune… Ai ndiqej nga Shërbimi Sekret, sepse merrej me shitje vizash.”

Berisha nuk shkoi më tej, megjithëse nga burime të Shërbimit Inteligjent të asaj kohe dihet që bëhet fjalë për një grua beqare, e quajtur Eleni.

Ish-kryeministri e la të dyshimtë, sepse sipas tij nuk mund të vërtetonte dhe nuk e dinte, nëse Rama rekrutoi greken apo grekja Ramën. Pra, më shumë se sa histori rozë, ish-kreu i qeverisë foli për një histori spiunazhi, e cila nëse do të ishte e vërtetë do ta cënonte shumë detyrën e një kryeministri që i shërben agjencive sekrete fqinje.27.al

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *